Jaki wybrać biznes na franczyzę?

Nowy rok to dla dużej liczby ludzi moment, w którym decydują się na zmianę. Często zmiana polegać będzie na uwolnieniu się od pracy na etacie oraz spełnieniu marzenia o założeniu własnej firmy. Warto więc dowiedzieć się, jaki najlepszy biznes na franczyzę będzie w 2022 roku.

Franczyza w domu?

Koncept franczyzy w domu jest bardzo popularny w USA oraz UK. W Polsce trudno było znaleźć tego typu oferty, jednakże niepewność na rynkach pracy sprawiła, że coraz więcej franczyzodawców zaczęło proponować taki rodzaj współpracy. Może to być coraz większy trend w 2022 roku oraz w następnych latach.

Punkt kurierski franczyza

Branża kurierska to jeden z sektorów, który nie dał się koronawirusowi i co więcej, zanotował spory wzrost zysków. Jak donosi gazeta Rzeczpospolita, w najnowszym raporcie, rynek paczek osiągnął aż 5,2 miliardów złotych – urósł o 30 procent w skali roku. Firma Pakersi także zauważyła ową zmianę, a wynikiem tego była większa liczba osób zainteresowanych dołączeniem do tej sieci. By ułatwić im start, wprowadzona została sposobność założenia franczyzy w domu i to bez otworzenia lokalu. Prowadząc punkt kurierski franczyza zdalne można skupić się na pozyskiwaniu klientów biznesowych w naszej okolicy – lombardów, sklepów meblowych lub budowlanych. Można śmiało także szukać osób sprzedających ubrania na popularnym marketplace na Facebooku. Pomóc może specjalnie przygotowany program do szkolenia. Tego typu szkolenie będzie podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Dzięki temu można poznać całą branże kurierską od należytych podstaw. Warto podkreślić, że dowiemy się także jak działa autorski system do nadawania paczek, a także można pojąć wiedzę dot. zakresu pozyskiwania klientów biznesowych.

Inne publikacje  Funkcjonalny program kadrowy dla średnich i dużych firm

Nieruchomości

Praca pośrednika handlu nieruchomościami opierać się będzie przede wszystkim na kontaktach z klientami – nie tylko mając na celu omówienie oferty, ale i do prezentacji mieszkań, domów czy innych lokalów na sprzedaż bądź wynajem. Na rynku znajdziemy sporo ofert franczyzy, które oferują pracę zdalną, a także otworzenie biura dopiero za trzy miesiące. W tym czasie możemy przystąpić do tworzenia swojej bazy klientów i możemy śmiało oprowadzać ich po nieruchomościach podczas tzw. wirtualnych spacerów.

Food Trucki

Zamknięte restauracje oraz możliwość zamawiania jedzenia tylko na wynos – tak jeszcze niedawno wyglądała sytuacja w gastronomii. W przypadku food trucków sytuacja wyglądała inaczej. Tego typu punkty funkcjonowały dalej, a jedną z opcji było wzięcie jedzenia na wynos. Niestety dla food trucków największy przychód osiągany jest podczas różnego typu festiwali czy zlotów, które podczas pandemii było odwoływane. Koszt tego typu franczyzy mobilnej wynosi najczęściej ponad 100 000 złotych – jest to cena za samochód, a także koszt uzyskania specjalnej licencji, która jest wymagana właśnie przy prowadzeniu gastronomicznych lokali na kółkach. Uruchomienie tego typu franczyzy trwa najczęściej około dwa miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *