Popularne terminale na rynku

Popularne terminale na rynku

Większość firm niezależnie od wybranej działalności jest nastawiona na rozwój. W związku z tym wielu właścicieli decyduje się na zakup sprzętu, który pozwoli na wygodne rozliczanie się z klientami oraz uzyskanie stosunkowo niskich opłat. Ponadto firma posiadająca terminale płatnicze jest lepiej postrzegana przez klienta, ponieważ coraz większa ilość osób preferuje bezgotówkowe transfery pieniężne.

Jakie są mocne i słabe strony korzystania z terminali ?

Jedną z największych zalet korzystania z terminali płatniczych jest fakt, że jest on bardzo wygodny dla klientów oraz ułatwia szybkie i bezproblemowe zakupy. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z kart bankomatowych ponieważ jest to wygodne i bezpieczne. Z punktu widzenia, przedsiębiorców jest to korzystne także również dlatego, iż w świetle najnowszych statystyk, klienci posługujący się kartami płatniczymi wydają więcej pieniędzy, niż osoby korzystające z gotówki.

Wadą korzystania z terminali płatniczych mogą być chociażby problemy z łącznością oraz autoryzacjami, usterki techniczne, wysokie prowizje, a także trudności z oszacowaniem jak wielu klientów skorzysta z terminala w danym miesiącu.

Jakie informacje warto znać przed zakupem terminala płatniczego?

Ważną informacją, która decyduje o tym czy warto zakupić terminal płatniczy do swojej firmy jest to, czy ta inwestycja będzie opłacalna. Z racji tego, że ciężko oszacować ilość klientów, którzy zdecydują się na taką formę płatności, ciężko jest przewidzieć czy zainwestowanie w terminal płatniczy będzie korzystnym rozwiązaniem.

Inne publikacje  iPhone do 3000 sugerowane modele

Jeśli chcemy zminimalizować koszty, warto zdecydować się na terminale z połączeniem telefonicznym lub takie, które wykorzystują Internet. Wadą takiego rozwiązania może być zbyt długie oczekiwanie na połączenia i autoryzację, co może powodować zniechęcenie klientów do tego typu płatności.

Inną możliwością jest odpowiednik mobilnego terminala czyli urządzenie Chip & PIN. Pod kątem płatności, terminale te nie różnią się od standardowych, a płatności zwykle dokonuje się poprzez aplikację lub Bluetooth. Terminale te cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli sklepów.

Jak klienci postrzegają terminale płatnicze?

W dzisiejszych czasach większość klientów postrzega posiadanie terminali płatniczych przez sklepy jako standard świadczący o jakości obsługi i trosce o wygodę klienta. Także możliwość płatności kartą zazwyczaj podnosi średnią wartość zakupu czyli bezpośrednio przekłada się to na zyski uzyskane przez dany punkt sprzedaży. Posiadanie terminala płatniczego jest korzystne także ze względu na to, że w takim przypadku w kasie znajduje się mniej gotówki, co zmniejsza ryzyko kradzieży oraz powoduje większą kontrolę nad płatnościami przez menedżerów lokalu.

Ciekawostką jest kwestia napiwków w lokalach gastronomicznych. Mogłoby się wydawać, że terminale płatnicze spowodują to, że napiwki przestaną być obecne. Jednak i w tym przypadku jest to możliwe. Wystarczy, że klient dopisuje długopisem napiwek na potwierdzeniu z terminala płatniczego. W trakcie udanej autoryzacji podaje się klientowi do podpisu potwierdzenie transakcji, na którym umieszczona jest cena posiłku oraz dwie puste pozycje, w których powinno umieścić się kwotę napiwku.

Inne publikacje  Przemysł spożywczy na miarę XXI wieku: szybkość, higiena i precyzja

 

 

One Response to “Popularne terminale na rynku

  • Ciekawe, nigdy się nie spotkałem z możliwością dania napiwku w taki sposób. Będę musiał przetestować będąc w restauracji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *