Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle

pistolet do kleju

Coraz większą popularnością cieszą się w dzisiejszych czasach kleje termotopliwe. Prawdopodobnie wynika to z możliwości ich różnorodnego zastosowania. Tego rodzaju kleje często przydają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w różnych branżach przemysłu.

Co to właściwie są kleje termotopliwe?

Wiele ludzi kleje termotopliwe może znać pod nazwą tzw. klejów „na gorąco”. Do ich stosowania niezbędny jest specjalny pistolet, który po podłączeniu do prądu rozpuszcza swój wkład. Wkładem są specjalne laski, w których umieszczony jest klej w postaci stałej. To właśnie te wkłady są jednorazowe i wymagają powtórnego zakupu, jednak nie jest to duży koszt. Wcześniej wspomniane laski można kupić w wielu wariantach kolorystycznych, co ma szczególne znaczenie, gdy sklejeniu ma ulec widoczne miejsce. Kleje „na gorąco” najczęściej kojarzone są różnego rodzaju rękodziełami i pracami artystycznymi, mają jednak również wiele praktycznych zastosowań w przemyśle.

Jakie zastosowanie mają kleje termotopliwe w przemyśle?

pistolet do kleju

Kleje termotopliwe znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Jest to rzecz niezbędna przede wszystkim w branży florystycznej. Wykonanie przeróżnych bukietów, wieńców lub innych dekoracji wymaga użycia właśnie tego rodzaju kleju. W takim przypadku jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, tanie i trwałe lecz także często – jedyne. We florystyce ogromne znaczenie ma także wybór koloru wkładu takiego kleju.

Bardzo duże znaczenie kleje termotopliwe odgrywają również przy klejeniu różnych opakowań lub pudełek. Oczywiście są przypadki, w których lepszym rozwiązaniem będzie zszywacz – szczególnie jeśli w pudełku ma być przewożony bardzo ciężki przedmiot. Jednak przeważnie najlepszą opcją okazuje się klej „na gorąco”, który jest niewidoczny, trwały oraz szybki w użyciu. Keje termotopliwe są równie przydatne w branży meblarskiej, w której bardzo często odpowiednie elementy są przyklejane do siebie przy pomocy tego rodzaju kleju. Dowodem na jego skuteczność są meble znajdujące się w każdym domu, które bardzo rzadko ulegają rozklejeniu.

Inne publikacje  Co to jest mikrofaktoring?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *