Cennik przesyłek kurierskich

Woman hand accepting a delivery of boxes from deliveryman
Wiele osób myśli, iż usługi firm spedycyjnych są dużo droższe od tych, które są nadawane pocztą tradycyjną. Jednak należy mieć na uwadze to, że firm kurierskich na polskim rynku jest obecnie bardzo dużo. Z powodu sporej konkurencji przesyłki kurierskie są naprawdę tanie. Koszty paczek są porównywalne do tych, które można nadać pocztą tradycyjną. Jednak więcej pozytywów stale zbierają usługi kurierskie. Nie tylko ze względu na samą cenę, ale również na inne istotne aspekty.

Czy przesyłki kurierskie kosztują więcej niż pocztowe?

Poczta tradycyjna już od wielu lat jest rzadziej wybierana, niż usługi kurierskie. Jeszcze nie tak dawno słynęła ona z dużo niższych cen. Obecnie jednak wszystkie koszta się wyrównały, dzięki czemu klient ma dużo większą możliwość wyboru. Przesyłki kurierskie są szczególnie popularne wśród firm, których profesja zmusza do częstego nadawania wysyłek do klientów. W głównej mierze chodzi w tym przypadku o sklepy internetowe. Poprzez podpisanie umowy z konkretną firmą spedycyjną przedsiębiorstwa mogą uzyskać duże zniżki.

Jak znaleźć informacje dotyczące cen firm kurierskich?

Delivery Man With Cardboard Box Pressing Button Of Intercom To Enter Building

Dostarczamy paczkę do klienta

Każdy, kto chce skorzystać z usług firm spedycyjnych – w pierwszej kolejności powinien sprawdzić cennik poszczególnych kurierów. Te koszta mogą się między sobą w znaczny sposób różnić, dlatego należy zrobić dokładnie rozeznanie w rynku. Informacje dotyczące cen danych firm kurierskich można znaleźć na ich stronie internetowej. Takie działania mogą być jednak bardzo żmudne ze względu na dużą ilość tego typu przedsiębiorstw. W takich przypadkach naprzeciw wychodzą specjalne porównywarki cen usług kurierskich.  Poprzez takie aplikacje po wpisaniu w odpowiednie pole gabarytu paczki oraz miejsca, w które ma być nadana, strona wyszuka najtańszego kuriera w okolicy. Dzięki temu wysyłając przesyłki kurierskie można liczyć na bardzo atrakcyjną cenę.

Inne publikacje  Pozycjonowanie sklepu internetowego - nie popełniaj tych błędów!

Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej?

Cena paczki nadawanej kurierem zależy od kilku podstawowych aspektów. Największe znaczenie w tym przypadku ma gabaryt wysyłki. Nie chodzi tu tylko o jej wielkość, ale również o wagę. Dużym plusem tego typu przesyłek jest to, iż klient może dzięki kurierowi wysyłać naprawdę dużej wielkości paczki. Mowa tu nie tylko o rzeczach typu meble czy duży sprzęt AGD, ale również o pokaźnej wielkości paletach. W większości przypadków kurierzy zgadzają się na doręczenie przesyłek każdego gabarytu. Wiąże się to jednak z wyższym kosztem, co nie powinno być dla nikogo szczególnym zaskoczeniem. Dodatkową opłatą może być również ponadobowiązkowe ubezpieczenie paczki. Nie jest ono jednak konieczne i zależy od tego, co życzy sobie klient. Taka opcja świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku rzeczy, które mają dla nadającego dużą wartość materialną, bądź sentymentalną. Taka paczka będzie bowiem dostarczana do odbiorcy ze szczególną ostrożnością i uwagą. Przesyłki kurierskie mogą być również wysyłane ekspresowo. Zaznaczenie takiej opcji gwarantuje, że paczka znajdzie się w finalnym miejscu w bardzo małym odstępie czasu od nadania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *