Jaki biznes otworzyć w 2021 roku?

Ubiegły rok był niezwykle trudny dla wielu przedsiębiorców z uwagi na pandemię koronawirusa. Wiele mniejszych i średnich biznesów upadło, gdyż profil ich działalności nie był w stanie dopasować się do wprowadzonych restrykcji i obostrzeń. Część przedsiębiorców płynnie przeorganizowała swoją działalność na taką, która pozwoliła legalnie działać i zarabiać pieniądze. Osoby chcące otworzyć swój własny biznes w roku 2021 stoją przed nie lada dylematem: w co zainwestować? Jaki profil działalności będzie opłacalny i przetrwa w czasach zbliżonych do roku ubiegłego? Jaka forma działalności zapewnia płynność finansową i ciągłość zatrudnienia? Jaki pomysł na biznes może być strzałem w dziesiątkę?

Jaki więc biznes otworzyć w 2021 roku?

Epidemia koronawirusa dała wielu przedsiębiorcom cenną lekcję. W ubiegłym roku wygrali ci, którzy pomimo wprowadzonych obostrzeń mogli pracować dalej (dla przykładu restauracje z dowozem do klienta). Dlatego myśląc o nowym biznesie, warto tak zaprojektować działalność, aby sprzedaż czy świadczenie usług było możliwe w sytuacjach awaryjnych.
Pewne jest, że sprzedaż produktów w formie stacjonarnej oraz zdalnej może być strzałem w dziesiątkę. Wiele sklepów dzięki możliwości sprzedaży w internecie przetrwało pandemię. Oczywiście sklep internetowy sprawdzi się lepiej w przypadku produktów, które nie wymagają przymierzania, jak odzież czy buty. Świetnym pomysłem na biznes (zobacz: https://pakersi.pl/jaki-biznes) może być na przykład sklep z żywnością ekologiczną, który realizuje również sprzedaż internetową z możliwością odbioru osobistego lub dostawą do klienta lub np. do paczkomatu. Podobnym sukcesem może być sprzedaż kosmetyków czy drobnego wyposażenia do domu. Połączenie sprzedaży stacjonarnej ze sprzedażą online to w obecnych, niełatwych czasach absolutna konieczność, która nie tylko daje możliwość dobrego zarobku, ale pozwala nie utracić płynności finansowej w przypadku okoliczności siły wyższej. Ponadto należy pamiętać, że usługi e-commerce z roku na rok dynamicznie rosną, więc przedsiębiorcy powinni wziąć ten czynnik pod uwagę, planując rozwój swojej działalności.

Inne publikacje  Kredyt inwestycyjny - sprawdź wady i zalety!

Co z usługami?

Świadczenie usług nie jest już takie proste. Ubiegły rok pokazał, że i tutaj obserwowaliśmy drastyczne obostrzenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby, myśląc o salonie kosmetycznym czy fryzjerstwie, przygotować ofertę zabiegu w domu u klienta. Część usług jest możliwa do realizacji i nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy specjalnie przygotowanych pomieszczeń. Taka forma łączonej działalności również może przynieść dodatkowe pieniądze i okaże się konkurencyjna.
Jeśli w 2021 roku marzy nam się restauracja, postawmy raczej na niedrogie, świeże obiady domowe z dowozem do klienta niż na wyszukane dania rodem z egzotycznych krajów. Jeśli z jakiegoś, niezależnego, powodu restauracje w kolejnym roku zostaną ponownie zamknięte, łatwiej będzie się utrzymać, realizując zamówienia na obiady, na które popyt jest znacząco wyższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *