Wysyłanie paczek — niezbędnik wiedzy

Przesyłki kurierskie są dzisiaj bardzo popularnym sposobem transportu towarów. Firmy oferują przy zakupie za pomocą internetu przesyłkę kurierską z towarem dla klienta detalicznego. Dzisiaj tradycyjne nadanie listu odeszło w niepamięć na rzecz maila, jednak na miejsce przesyłek listowych wchodzi dynamiczny rozwijający się rynek przesyłek paczkowych. Jednak jak skutecznie nadać przesyłkę towarową? Jakie etykiety na paczki zastosować, aby przesyłka nie uległa uszkodzeniu przy transporcie?

Nadanie przesyłki

Koszt wysłania przesyłki związane są bezpośrednio z wagą oraz rozmiarami nadanego towaru. Przed nadaniem przesyłki należy, więc zważyć towar, tak, aby wiedzieć, jak wysoki będzie koszt nadania przesyłki. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku jeśli zamówiliśmy usługę przesyłki za pośrednictwem brokera wymagany jest wydrukowany list przewozowy. Warto przed wysyłką towaru zastanowić się nad użyciem etykiety na paczki, żeby zabezpieczyć przesyłkę, jeśli jej specyfika wymaga specjalnej ostrożności. Przy nadaniu firmy kurierskie często dają możliwość wyboru przedziału godzinowego, w którym paczka zostanie dostarczona. Warto wybrać ten przedział tak, aby odbiorca nadanej przesyłki miał możliwość jej odebrania bez większych problemów.

Transport przesyłki

Po nadaniu przesyłki, kurier zabiera paczkę do terminala skąd trafia ona do sortowni. W sortowni przesyłki są rozdzielane ze względu na ich lokalizację. W sortowni wcześniej naklejona etykieta na paczki może się okazać użyteczna, gdyż jest to informacja dla pracowników, aby obchodzić się z przesyłką ostrożnie. Następnego dnia przesyłki odbierane są przez kurierów, którzy następnie dostarczają przesyłki do adresata. W ofercie firm kurierskich istnieje w większości przypadków możliwość śledzenia przesyłki. Należy wejść na stronę firmy kurierskiej oraz wpisać numer przesyłki. Strona pokaże, na jakim etapie obecnie znajduje się przesyłka.

Inne publikacje  Pozycjonowanie sklepu internetowego - nie popełniaj tych błędów!

Doręczenie przesyłki

Przy doręczeniu przesyłki niektóre firmy kurierskie mają w zwyczaju dzwonić do adresata z pytaniem, czy zastaną go w domu. W przypadku, gdy kurier nie zastanie odbiorcę w domu, kurier zostawia awizo. Firmy kurierskie bardzo często przewidują dwie próby doręczenia przesyłki. Gdy doręczenie przesyłki okaże się niemożliwe odbiorca będzie zmuszony odebrać przesyłkę w terminalu.

W przypadku, gdy dostarczenie przesyłki będzie niemożliwe bądź odbiorca odmówi przyjęcia przesyłki. Nadany towar jest zwracany do nadawcy. W takim przypadku nadawca pokrywa koszty transportu podwójnie, a towar jest mu zwrócony.

Bardzo ważna przesyłka

W sytuacji, gdy przesyłka musi być dostarczona bardzo szybko, można skorzystać z opcji przesyłki dedykowanej. W odróżnieniu od przesyłek o zwykły priorytecie, taka przesyłka dostarczana jest jeszcze tego samego dnia. Z uwagi na to, że przesyłka nie trafia do terminalu i sortowni a bezpośrednio do kuriera czas przesyłki jest krótszy. Gdy nie przekonują nas etykiety na paczki i chcemy bardziej zadbać o bezpieczeństwo przesyłki ta opcja może być bardzo dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *