Przewaga usług kurierskich nad Pocztą

 

Minęły już czasy, gdy myśląc o wysyłce listu czy paczki, nie mieliśmy wyboru i ustawialiśmy się w kolejce na pocztę. Dziś mamy do wyboru jeszcze cały szereg firm kurierskich, które prześcigają się w tworzeniu dla nas wygodnych rozwiązań.

 

Bez wychodzenia z domu

Transport poczty

 

Jedną z zalet firm kurierskich, która wysuwa się na pierwszy plan, jest brak konieczności wychodzenia z domu by odebrać czy nawet nadać paczkę. O tyle, o ile nie dziwi przyniesienie przesyłki do domu – to przecież w przypadku przesyłek poleconych robią też listonosze, o tyle entuzjazm może budzić nadanie paczki. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej firmy kurierski

 

ej lub z porównywarki usług kurierskich, by wybrać najniższą cenę i najwygodniejszą formę nadania. Drukujemy list przewozowy i protokół nadania paczki oraz wybieramy dzień oraz porę odbioru przesyłki przez kuriera – i gotowe. Nie masz w domu drukarki – zaznacz to w opcjach, skorzystasz z usługi bez konieczności drukowania – różne firmy stosują tu różne rozwiązania.

Śledzenie przesyłki

Gdy na poczcie zostawiasz swoją przesyłkę, czasem przecież wartościową, w okienku, możesz jej pomachać i  trzymać kciuki, żeby dotarła do odpowiedniego adresata i na czas. Tymczasem firmy kurierskie oferują usługę: śledzenie przesyłki. Możesz więc w każdej chwili sprawdzić, w czyich rękach jest twój list czy paczka. Możliwe jest to także na https://www.globkurier.pl/ która skupia w sobie wszystkie oferty kurierów, umożliwiając porównanie ich cen. Na stronach śledzenia, po wpisaniu numeru przesyłki, dowiesz się, i to dokładnie, co do minuty, kiedy paczkę odebrano, przekazano do magazynu, kiedy ruszyła w drogę, a wreszcie kto pokwitował odbiór. Ma to szczególne znaczenie, gdy np. nadajesz towar do dużej firmy i musisz odbierać telefony pt. „Gdzie jest nasza paczka?” albo w przypadku zdarzających się niekiedy spóźnień.

Inne publikacje  Czy tanie przesyłki się opłacają?

Czas, czas, czas

Nie oszukujmy się, wysyłając list czy paczkę na poczcie, szczególnie w godzinach popołudniowych, nie ma praktycznie żadnych szans na dostarczenie jej do odbiorcy już następnego dnia i to przedpołudniem. Tymczasem w firmach kurierskich to absolutny standard. Pomijając okres przedświąteczny, gdy faktycznie przesłanie paczki może trwać o dzień dłużej, zwykle odbiorca trzyma towar w swoich rękach zwykle  mniej niż w 24 godziny. W szczególnie zatłoczonych okresach – jak np. przed Bożym Narodzeniem, firmy kurierskie zwykle informują nas też o realnych terminach odbioru i dostarczenia paczek, a przede wszystkim sam możesz sprawdzić, gdzie aktualnie jest twoja paczka, o czym wspomniano wyżej.

Usługi dodatkoweSekcja logistyczna

Nie zapominajmy też o tym, że firmy kurierskie mają szereg usług dodatkowych – powiadamianie esemsem, respektowanie dokładnych instrukcji obchodzenia się z paczką – np. tylko pionowo czy uwaga szkło itp. Możesz również precyzyjnie wskazać godzinę nadania i odbioru paczki i mieć pewność, że nawet gdy działasz na ostatnią chwilę i bardzo zależy ci na czasie – kurier sprosta zadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *