Dezynfekcja toalety – jak to zrobić?

Toaleta jest pomieszczeniem, które wymaga użycia odpowiednich środków chemicznych. W toalecie namnażają się liczne bakterie, które mogą wywoływać choroby. Jak zatem zadbać o czystość w toalecie? Jakich produktów używać, aby pozbyć się wszelkich zarazków?

Dezynfekcja toalety – jak utrzymać w niej czystość?

Z toalety korzysta się parę razy dziennie. Nie zawsze każdy ma czas, aby codziennie sprzątnąć to pomieszczenie. Z tego względu warto stosować dobrej jakości środki bakteriobójcze. Oczywiście najlepiej jest wygospodarować codziennie kilka minut i wieczorem sprzątnąć muszlę i przestrzeń wokół. Wówczas można mieć pewność, że będzie ona odpowiednio zdezynfekowana i wolna od bakterii. Na pewno warto kupić kostki do toalety, które przy każdym spłukiwaniu będą się uaktywniały. Zawierają one odpowiednio skomponowane składniki, które zapewniają nie tylko świeży zapach, ale także zapobiegają odkładaniu się kamienia i eliminują nawet do 99% bakterii. Dobrze jest przynajmniej raz w tygodniu użyć środka zawierającego chlor. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które skutecznie czyszczą i pozostawiają toaletę czystą i lśniącą.

Jak wybrać środki do czyszczenia toalety?

Producenci oferują szeroką gamę różnych preparatów chemicznych przeznaczonych do czyszczenia i dezynfekcji toalet. Niektóre z nich dostępne są w postaci sprayu, który można szybko i łatwo aplikować bez obaw o kontakt ze skórą. Są także koncentraty i mleczka do czyszczenia, których używa się wraz ze szczotką. Środek należy dobrać do częstotliwości używania i stanu toalety. Jeśli jest ona zaniedbana, to oczywiście trzeba użyć najsilniejszych preparatów dostępnych na rynku. W takim wypadku efekt będzie można osiągnąć zapewne po paru użyciach. Jeśli toaleta jest nowa lub w miarę czysta, to regularne stosowanie normalnych środków chemicznych jest wystarczające.

Inne publikacje  Czy własny punkt kurierski to dobry pomysł na pierwszy biznes?

Domowe sposoby na dezynfekcję toalety

Bardzo wiele osób chce używać preparatów, które nie są szkodliwe dla środowiska i wybiera domowe metody na dezynfekcję toalety. Jest to oczywiście możliwe, ale tylko w przypadku, gdy nie została ona zaniedbana. Jednym z powszechniej stosowanych środków jest soda oczyszczona, która znajduje zastosowanie w wielu sferach domowych. Sodę wystarczy wsypać do muszli klozetowej i pozostawić ją na około pół godziny. Po tym czasie należy spuścić wodę. Można także zaopatrzyć się w boraks, który skutecznie eliminuje bakterie i wirusy i świetnie czyści toaletę. Boraks należy rozpuścić we wrzącej wodzie z dodatkiem mydła. Można dodać także olejek eteryczny. Po wystudzeniu należy zawartość wlać do toalety i odczekać. Można użyć szczotki, aby szybciej pozbyć się zanieczyszczeń. Metody domowe są dobre, choć z pewnością nie zawsze się sprawdzą.

Utrzymanie czystości w toalecie powinno być priorytetem dla każdego. Szczególnie jeśli w domu są małe dzieci, to należy czyścić muszlę codziennie. Nie wolno zapomnieć także o podłodze i ścianach wokół, na których także rozwijają się i namnażają bakterie i wirusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *