Czy tanie przesyłki się opłacają?

Czas dostarczenia przesyłki kurierskiej
Szukając oferty przewozów kurierskich zazwyczaj chcemy znaleźć dobry standard usług w niezbyt wygórowanych cenach. Mamy nadzieję, że za pomocą strony internetowej,  w łatwy sposób zamówimy usługę kurierską, wydrukujemy listy przewozowe i  bez problemów poczekamy na dostarczenie przesyłki. Czy jednak niskie ceny nie obniżają standardu usług? Co kryje się za hasłem „tanie przesyłki”?

Jak znaleźć najtańsze firmy kurierskie?

Nie powinniśmy rezygnować z poszukiwania niższych cen usług. Ceny przesyłek są różne i wpływ na nie ma to, którą firmę wybierzemy i oczywiście ich rodzaj i wielkość.

Jedne z tańszych przesyłek oferują brokerzy kurierscy, którzy podejmują współpracę z różnymi przewoźnikami i negocjują z nimi ceny usług. Dzięki kontraktom na określoną liczbę przesyłek mogą oni zaoferować klientom indywidualnym tańsze przewozy. Ponadto firmy kurierskie często proponują ceny promocyjne, gdy wysyłamy więcej niż jedną paczkę (np. w przypadku przesyłek międzynarodowych).

Poszukując najtańszych przesyłek kurierskich, możemy również skorzystać z oferty Poczty Polskiej. Do dyspozycji mamy ekonomiczne przesyłki pocztowe, które są lżejsze dla portfela, niż klasyczne paczki.

Jeszcze jednym sposobem szybkiego odnalezienia tańszych przesyłek  jest skorzystanie z internetowych porównywarek usług kurierskich. Niektóre z nich dysponują danymi  nawet kilkudziesięciu przewoźników.

Najtańsze przesyłki kurierskie.

Najtańsze przesyłki kurierskie.

Tanio, ale czy dobrze?

Można znaleźć tanie usługi kurierskie, ponieważ obecnie na rynku istnieje bardzo dużo firm zajmujących się dostarczaniem przesyłek. Jednak należy się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Obniżenie ceny przesyłki może sie wiązać np. z tym, że w cenę usługi wliczone zostanie niższe ubezpieczenie. Może to również świadczyć, iż przesyłka przewożona będzie na przykład koleją lub w dużych kontenerach. Znacznie wydłuży to czas oczekiwania na dostarczenie paczek lub przy wielu przeładunkach mogą one ulec uszkodzeniu. Ekonomiczne przesyłki pocztowe nie są rejestrowane, co zwiększa możliwość ich zaginięcia.

Inne publikacje  Czy jest skuteczne szkolenie z zarządzania?

Najczęściej jednak tanie przesyłki nie są dostarczane tak szybko, jak w przypadku tych przewożonych przez kurierów solidnych i sprawdzonych firm kurierskich.

Wiele firm oferuje usługi kurierskie w różnych cenach, a zarazem w różnym standardzie. Niestety nie zawsze opłaca się wybierać najtańsze oferty. Ma to szczególne znaczenie jeśli chcemy przewieźć coś wartościowego (np. sprzęt elektroniczny) lub bardzo delikatnego (np. porcelanę). Powinniśmy starać się zasięgnąć opinii o danej firmie, aby się nie rozczarować. Nie warto wierzyć, że da się przewieźć bezpiecznie do innego kraju paczkę, w cenie jaką zapłacilibyśmy za zwykły  list.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *