Co jest potrzebne do etykiet na butelki?

Etykietowanie butelek to jak wiadomo umieszczanie na nich różnego rodzaju nalepek z nazwą lub innymi przydatnymi informacjami na temat produktu. Może to być na przykład data ważności albo po prostu nazwa tego co znajduje się w środku butelki. W dzisiejszych czasach większość produktów spożywczych ze sklepowych półek zawiera w swoim składzie mnóstwo niekoniecznie zdrowych składników. Czasami w składach można znaleźć nawet substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego właśnie wiele osób, zamiast kupować gotowe produkty przygotowuje swoje własne wyroby w domu. Dzięki temu mamy pewność, że dany produkt nie będzie zawierał szkodliwych substancji, a skład będzie zależał w stu procentach od nas.

Po co etykiety na butelkach?

Etykiety na butelkach są bardzo praktycznym rozwiązaniem w domu, ponieważ pomagają utrzymać porządek w naszej spiżarni czy szafce. Możemy na nich umieścić najważniejsze informacje o naszym produkcie, czyli co znajduje się w środku, jaka jest data ważności lub wyprodukowania. Dzięki temu będzie nam łatwiej wyszukać to czego potrzebujemy. Niektórzy umieszczają etykiety na butelkach również po to, aby dobrze prezentowały się wizualnie.

Potrzebne rzeczy

Etykietowanie wydaje się z pozoru łatwą czynnością, jednak w praktyce jest to trochę bardziej wymagające. Aby etykieta dobrze wyglądała i przylegała do butelki, a efekt utrzymywał się na długo trzeba się do tego troszkę przyłożyć, a co ważniejsze – użyć odpowiednich artykułów. To może się przydać:

  • Papier do etykiet. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie i trwałym efekcie – warto zainwestować w odpowiedni papier, na którym będziemy umieszczać treść naszej informacji o produkcie. Odpowiedni, czyli taki aby dobrze radził sobie z wilgocią, kurzem czy innymi czynnikami zewnętrznymi, a treść etykiety była widoczna i możliwa do odczytania przez jak najdłuższy czas. No dobrze, zakupiliśmy papier i co dalej? Teraz mamy dwie możliwości. Możemy na takim papierze wydrukować potrzebne informacje, czy zaprojektowaną przez nas grafikę lub po prostu napisać etykiety odręcznie. W drugim przypadku przyda się też odpowiedni marker lub długopis – taki, który nie będzie się ścierał.
  • Pistolet ręczny do klejenia na gorąco. Jest to przydatne rozwiązanie zwłaszcza jeśli marzymy o dużej kolekcji domowych wyrobów. Oklejenie kilkudziesięciu butelek etykietami to czasochłonne zajęcie, ale pistolet z klejem z pewnością przyspieszy ten proces. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który będzie mały i poręczny, a jego użycie nie będzie wymagało ekstremalnej siły.
  • Odpowiedni klej do pistoletu. Należy zwrócić uwagę na rodzaj kleju i jego przeznaczenie. Jeżeli będziemy oklejać szklane butelki – to szukamy oczywiście kleju do powierzchni szklanych. Klej musi być trwały i gwarantować idealne przyleganie etykiety, ale jednocześnie nie może przez nią przebijać. Wybierając klej, warto też kierować się tym czy będzie się dobrze zmywał i schodził z butelki, aby jego resztki nie pozostawały na naczyniu, w razie ponownego użycia.
Inne publikacje  Digitalizacja HR, czyli jak zarządzać firmą przyszłości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *